Механізми закупівель і продажів: як працює система ProZorro

Власна сучасна система електронних державних тендерів — це результат однієї з найбільш масштабних і успішних реформ за всі роки незалежності України. Наразі наша держава значно збільшила ефективність користування бюджетними коштами, а досвідом реорганізації закупівельних механізмів вже зацікавились зарубіжні партнери.

Електронні аукціони публічних закупівель

Багато років держава купувала товари, послуги й роботи за непрозорими механізмами, втрачаючи через відсутність реальної конкуренції та завищені ціни на кожній процедурі мільйони і мільярди гривень — гроші платників податків. Саме тому у 2016 році запрацювала система Прозоро, яка взяла на себе функцію з організації всіх держзакупівель у електронному вигляді.

Електронні майданчики ProZorro

За формою система Прозорро — це просто електронна база даних, доступ до якої надають офіційні (акредитовані) торговельні майданчики. Одним з таких ресурсів, які брали активну участь у створенні сучасної системи торгів, є майданчик SmartTender. Крім базового функціоналу — доступу до тендерів у якості учасника чи організатора — він надає багато власних сервісів, наприклад:

● термінове виготовлення довідки від МВС про несудимість;

● електронний документообіг SmartSign;

● автоматизований Smart-пошук цікавих тендерів для учасників;

● інструменти для аналізу скарг.

Аукціони з продажу державного майна

Після успіхів електронних закупівель стало зрозуміло, що так само можна організувати прозорі продажі активів збанкрутілих банків і державного майна. Результатом цієї ідеї став окремий сервіс — Прозорро Продажі. Наразі у ньому можна знайти широкий асортимент лотів:

● дозволи на видобуток корисних копалин;

● права довгострокової оренди;

● нерухомість;

● транспортні засоби;

● техніку й обладнання;

● необроблену лісопродукцію;

● акції підприємств;

● майнові комплекси;

● бази відпочинку;

● об’єкти незавершеного будівництва;

● плавучі бетонні понтони;

● пропозиції з кобрендингу;

● паркувальні майданчики.

Особливо активно відбувається так звана мала приватизація — розпродаж невеликих активів, які у теперішньому стані просто перебувають на балансі установ. В результаті українці отримують можливість викупити таке майно в ході аукціону за ринковими цінами, а держава — наповнює бюджет і позбавляється зайвих видатків на утримання й облік майна. Отже, від цього виграють усі сторони процесу.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.